Sinefillerin iple çektiği 14. Filmekimi festivalinde sinema salonları dolup taştı. Festivalde en çok dikkat çeken, ilgi gören, etkileyici fi...

Film Yağmuru!!!... 14. Filmekimi Festivalinde Dikkat Çeken En İyi 4 Film -2015

/
0Yorumlar
Sinefillerin iple çektiği 14. Filmekimi festivalinde sinema salonları dolup taştı. Festivalde en çok dikkat çeken, ilgi gören, etkileyici filmler ise...1.Ixcanul -2015
Yönetmen: Jayro Bustamante ~director

Oyuncular: Maria Mercedes Coroy , Maria Telon, Manuel Manuel Antun ~stars
Konusu: 17 yaşındaki Maya kadını Maria, ailesiyle birlikte Guatemala’daki aktif volkanın eteklerinde yaşamaktadır. Maria modern hayatı hayal ederken imkanları ve konumu buna izin vermez. Görücü usulü evlilik onu beklemektedir. Gebe kalmasıyla modern hayatla tanışır ama ne fayda. İzleyiciyi Maya kültürü ile tanıştıran film, 2015 Berlin Film Festivali’nde Gümüş Aday Ödülü aldı.

IMBD:7.4 


2. Ex Machina


Yönetmen: Alex Garland 
Oyuncular: Alicia Vikander, Domhnall Gleeson, Oscar Isaac
Konusu: Bilim kurgu filmlerinden olan Ex Machina, yapay zeka ürünü bir kadın robot deneyini test eden bilim adamlarının hikayesini anlatmaktadır. İnsanlık sonrasını anlatan, yılın en çok merak edilen filmler arasındadır.

IMBD:7.73. Mia Madre


Yönetmen: Nanni Moretti
Oyuncular: Margherita Buy, John Turturro, Giulia Lazzarini
Konusu:  Varroluşsal krizin ortasında kalan yönetmen Margherita’nın ölümcül hastalıkla boğuşan annesi için sarf ettiği çaba, biyografi ve dram mizahı ile izleyici beğenisine sunuluyor.
IMBD:7.0

4.Mountains May Depart

Yönetmen: Zhang ke Jia
Oyuncular: Tao Zhao, Yi Zhang,Jing Dong Liang
Konusu: 1999’da çocukluk arkadaşları birbirine aşık olur ve evlenirler. Çiftin bir oğlu olur. Çekimlerine 10 yıl önce başlanan film Çin’den Avusturalya’ya kadar uzanan hayatı, umutları düş kırıklıklarını parçalanan aile hayatı üzerinden anlatıyor.

IMBD:6,4

Hiç yorum yok:

Yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım! Eksik etmeyiniz...
Kitap yorumlarım ve fotograflarım için instagram adresim @bookandcoffe__ beklerim!

Teşekkürler, sevgiler...